Szkoła Podstawowa nr 18
Straż Miejska w Bielsku-Białej
telefon alarmowy
986

Aktualności

Dzięki zgłoszeniu udało się uratować mężczyznę przed wychłodzeniem

dodano: 2024-01-16

O godzinie 22:00, temperatura na zewnątrz spadła poniżej zera. Gdyby nie reakcja świadka, sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie

Fakt, że mieszkańcy Bielska-Białej nie pozostają obojętni na los osób zagrożonych wychłodzeniem, potwierdza interwencja z 15 stycznia 2023 roku, która została zgłoszona do dyżurnego Straży Miejskiej około godziny 22:00. Dzięki właściwej i błyskawicznej reakcji świadka, który dostrzegł mężczyznę leżącego w zaroślach przy ul. Głębokiej, udało się uniknąć tragedii. Strażnicy ustalili, że osoba tam przebywająca była nietrzeźwa. Ponieważ ww. znajdował się w okolicznościach zagrażających jego życiu lub zdrowiu, strażnicy w celu wytrzeźwienia doprowadzili go do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym.

Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby narażone na wychłodzenie. Niskie temperatury stanowią poważne zagrożenie, zwłaszcza dla bezdomnych, osób starszych, żyjących samotnie oraz tych, które przebywają na zewnątrz w stanie nietrzeźwości. Strażnicy podczas swoich patroli zwracają uwagę na miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie, takie jak pustostany, ogródki działkowe, altanki, klatki schodowe i piwnice. W bieżącym okresie zimowym strażnicy skontrolowali do tej pory 188 wyżej wymienionych miejsc, oferując pomoc 110 osobom.

Każdy z nas może pomóc, reagując i powiadamiając w takich sytuacjach Straż Miejską lub Policję.