Szkoła Podstawowa nr 18
Straż Miejska w Bielsku-Białej
telefon alarmowy
986

Aktualności

Godna pochwały postawa mieszkanki miasta

dodano: 2024-01-30

W dniu 29 stycznia 2024 r. do dyżurnego Straży Miejskiej zgłosiła się kobieta, przyprowadzając ze sobą 6 letniego chłopca, który stał samotnie na ul. 1 Maja i sprawiał wrażenie zagubionego. Mieszkanka miasta wykazała się wrażliwością na dobro dziecka i po przeprowadzeniu z nim krótkiej rozmowy zdecydowała się zaprowadzić go do znajdującej się w pobliżu Komendy Straży Miejskiej w Bielsku-Białej.

Dyżurnemu straży w trakcie rozmowy z dzieckiem udało się uzyskać informacje co do jego miejsca zamieszkania. Następnie na miejsce został wezwany patrol Policji, któremu przekazano zagubione i przerażone dziecko wraz z uzyskanymi informacjami w celu oddania go pod opiekę rodzicom.
Taka pozytywna postawa mieszkanki miasta, wrażliwej na dobro dziecka jest godna pochwały. Bądźmy empatyczni i zachowujmy zdrowy rozsądek. Widząc samotne dziecko na ulicy miejmy na uwadze jego dobro i w przypadku gdy sami nie możemy mu pomóc powiadommy o tym odpowiednie służby. Przypominamy jednocześnie, że to na rodzicach – opiekunach prawnych spoczywa obowiązek sprawowania należytej opieki nad dziećmi. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może skoczyć się tragicznie. Tym razem jednak wszystko skończyło się dobrze.